REGIONALNE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W SOSNOWCU

Dom Pomocy Społecznej
 Nr 2 41-200 Sosnowiec,
 ul. Jagiellońska 2 
tel. 32/2923239
SOSNOWIEC
ZAWIERCIE
KONTAKT
GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
DLA UCZNIÓW
REKRUTACJA
EGZAMIN
KURSY
RODO
GALERIA

Zespół ds. realizacja programu "Szkoła promująca zdrowie" w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu

 

- dr Ewelina Latosik
- mgr Agnieszka Kielesinska

- mgr Wioletta Pytlarz

- mgr Katarzyna Sulewska - Kliś

WYDARZENIA

16.09.2017
Kolejny raz aktywnie uczestniczymy w tym wydarzeniu. Jako szkoła medyczna utrzymujemy kontakt ze środowiskiem Seniorów. Znając ich potrzeby oferujemy w czasie dorocznych Dni Seniora porady kosmetyczne i masaż relaksacyjny.
 
21.09.2017
Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera. To poważne schorzenie kojarzone jest głównie z utratą pamięci, jednak nie należy lekceważyć innych niepokojących objawów, które narastają u chorego dużo wcześniej niż samo głębokie otępienie. Starzenie się człowieka powoduje pogorszenie funkcjonowania wszystkich narządów ciała. Jednym z nich jest także mózg. Postępujące z wiekiem obniżenie sprawności pamięci i innych funkcji poznawczych, jest zjawiskiem fizjologicznym.
03.10.2017

W naszym Ośrodku kursowym odbyło się szkolenie z zakresu metod i technik lakowania zębów. Kurs prowadziła Pani Sonia Orczykowska. Podczas zdobywania fachowej wiedzy i umiejętności nie zabrakło czasu na chwile relaksu. Dziękujemy za udział i pozdrawiamy kursantki z Krakowa i okolic.

10.10.2017
Kochani, zapraszamy do naszego Ośrodka kursowego. Możesz nabyć umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, zapisując się na kurs "Resuscytacja krążeniowo-oddechowa" - spotkanie 15.10.2017/niedziela godz. 8.00. Zapisy tel. 32/2995768 w.20 zapraszamy
Możesz sprawdzić stan swojego serca, nauczyć się wykonywać i prawidłowo analizować badanie EKG, zapisując się na kurs "WYKORZYSTANIE I INTERPRETACJA ZAPISU EKG"
spotkanie: 14.10.2017r /sobota/ godzina 8.00,
Cena: tylko 180zł/osoba. 
Możliwość płatności w ratach!
Zgłoszenia: tel.32-299-57-68 lub rckukursy@interia.pl ,
Zapraszamy
11.10.2017
Dzień Edukacji Narodowej
Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość prowadzili Pani Jolanta Martyniak i Pan Marek Pietras. Życzenia dla grona pedagogicznego w imieniu Rady Słuchaczy przekazała Przewodnicząca Agnieszka Dziuk. W tym dniu również przyjmujemy do grona uczniów i słuchaczy nasze Pierwszaczki. Uczniowie kierunku Technik elektroradiolog i słuchacze kierunku Terapeuta zajęciowy i Technik usług kosmetycznych złożyli uroczyste ślubowanie oraz odebrali indeksy z rąk wychowawców. Pani Dyrektor Renata Stochel - Piróg życzyła naszym Pierwszakom realizacji pasji zawodowych i uśmiechu każdego dnia.
17.10.2017
kurs "Wykorzystanie rezonansu magnetycznego w diagnostyce obrazowej"
Kochani, oferta naszego Ośrodka kursowego, zapraszamy i polecamy :D JEDNODNIOWY KURS 22 października 2017r. /niedziela/ godz. 8.00 pt "Wykorzystanie rezonansu magnetycznego w diagnostyce obrazowej".
I kolejne szkolenie w naszym Ośrodku .... jeżeli CHCESZ UZYSKAĆ WIEDZĘ TEORETYCZNĄ I UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNE Z ZAKRESU METOD I TECHNIKI WYBIELANIA ZĘBÓW PRZYJDŹ NA KURS DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2017r. GODZ. 8.00.
 
18.10.2017
Konferencje i szkolenia dotyczące profilaktyki AIDS i HIV

18 października nasze higienistki stomatologiczne z Sosnowca i Zawiercia wraz z Panią Sonią Orczykowską i Panią Agnieszką Kielesińską brały udział w konferencji, szkoleniach i warsztatach dotyczących profilaktyki HIV, AIDS w Polsce. Konferencja odbyła się w Centrum Informacji Naukowej w Katowicach. Wiedza zdobyta na warsztatach będzie przydatna w konstruowaniu różnego rodzaju działań prozdrowotnych dla przyszłych higienistek stomatologicznych.

20.10.2017

Kolejna edycja Kongresu Zdrowia Seniorów w Zawierciu
W piątek miała miejsce kolejna edycja Kongresu Zdrowia Seniorów, którego jednym z organizatorów jest Centrum Inicjatyw Lokalnych. Na Kongresie nastąpiła inauguracja i wdrożenie na terenie powiatu zawierciańskiego ogólnopolskiego programu Karty Seniora, Na Kongresie odbyły się wykłady prowadzone przez specjalistów z zakresu szeroko pojętego rozwoju zdrowia oraz stylu życia seniorów. Seniorzy mogli również skorzystać z masażu relaksacyjnego oraz porad kosmetycznych w wykonaniu naszych słuchaczek kierunku kształcenia Technik masażysta i Technik Usług kosmetycznych
 

24.10.2017
Nasze kosmetyczki poszerzały swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w szkoleniu dotyczącym kosmetyków profesjonalnych, organizowanym przez Firmę Bielenda.
 
24.10.2017
Niecodzienne zajęcia z terapii...
W środę 25 października braliśmy udział w niecodziennych zajęciach z terapii. Odbyły się one w sali Widowiskowo - Koncertowej Muza w Sosnowcu, gdzie uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt: Wyprawa do wnętrza książki, w wykonaniu uczniów Szkolnego Teatru ŁANKONARY ze Szkoły Podstawowej NR 1 w Sosnowcu oraz ich rodziców. Autorem scenariusza oraz reżyserem spektaklu jest Pan Tomasz Cioch. Natomiast kostiumy i scenografię przygotowała nasza nauczycielka Pani Krystyna Bator -Ślęzak. Widzami w ramach zajęć z terapii przez sztukę byli m.in. słuchacze kierunku Terapeuta zajęciowy z Sosnowca i z Zawiercia wraz z nauczycielami. Udział w tych zajęciach dostarczył nam wielu wrażeń
25.10.2017
VII Konferencja Higienistek Stomatologicznych Szkół Policealnych
Jak co roku higienistki stomatologiczne z naszej szkoły z Sosnowca i Zawiercia uczestniczyły w VII Konferencja Higienistek Stomatologicznych Szkół Policealnych. Uczestniczki wzięły udział w Konferencji, jak również w licznych warsztatach stomatologicznych, gdzie pogłębiły wiadomości praktyczne oraz teoretyczne
 

27.10.2017

Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów – konkurs
Kochani, dziś Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów
W dzisiejszych czasach stres towarzyszy nam niemalże w każdej sytuacji: w pracy, w domu, w szkole, w kolejce do kasy... Dobrze jest wygospodarować sobie czas na odpoczynek, zwolnić tempo codziennego biegu. Warto znaleźć czas na chwilę wytchnienia, relaks przy dobrej książce, muzyce, długą kąpiel, czy po prostu porządny sen.
Z tej okazji mam dla Was konkurs podajcie swój sposób na relaks po stresującym dniu (pod postem albo w bibliotece). Najlepsza propozycja otrzyma nagrodę niespodziankę.
 

03.11.2017

Piszą o nas...
Piszą o nas...  w aktualnym numerze czasopisma Asysty dentystycznej po raz kolejny możemy przeczytać o naszej szkole
http://asystadentystyczna.pl/upl…/…/articles/38946/06-07.pdf
dla tych, którzy jeszcze nie przeczytali wcześniejszych artykułów zapraszamy do lektury
http://asystadentystyczna.pl/upl…/…/articles/32015/06-07.pdf
http://asystadentystyczna.pl/upl…/…/articles/36340/06-07.pdf
 

08.11.2017

Kurs "Zastosowanie piłek pezzi i taśm oporowych w rehabilitacji"
Nasz Ośrodek kursowy pracuje na wysokich obrotach  kolejne szkolenie jakie mamy dla Was to prowadzenie i wspomaganie rehabilitacji przy wykorzystaniu piłek pezzi oraz taśm oporowych  Przyjdź na kurs dnia 12 listopada br /niedziela/ godz. 8.00 na temat "Zastosowanie piłek pezzi i taśm oporowych w rehabilitacji"
 

08.11.2017

Dziś Światowy Dzień Radiologii
Dziś Światowy Dzień Radiologii. 8 listopada 1895 Pan ze zdjęcia Wilhelm Roentgen odkrył nowy typ promieniowania. Promienie te zostały nazwane od nazwiska odkrywcy promieniami Roentgena. Za to odkrycie w roku 1901 został uhonorowany pierwszą Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki. Wszystkim radiologom obecnym i przyszłym życzymy równie wielkich sukcesów.

14.11.2017

Przeglądy stomatologiczne
Nasze Higienistki stomatologiczne z III semestru przeprowadzają coroczne przeglądy jamy ustnej słuchaczom szkoły oraz udzielają porad stomatologicznych i indywidualnych instruktaży higienizacji jamy ustnej. Przeglądy odbywają się w ramach projektu „Szkoła promująca zdrowie”. Tym razem diagnozowano jamę ustną słuchaczom z I i II klasy Technika usług kosmetycznych. Zapraszamy wszystkich uczniów i słuchaczy do przeglądów jamy ustnej oraz na instruktaże higienizacyjne. Naszym higienistkom jak zawsze towarzyszy cierpliwy Stefan.
 
Będąc w temacie pięknego uśmiechu, mamy dla Was zaproszenie do naszego Ośrodka kursowego :D Jeżeli chcesz uzyskać wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu metod i techniki wybielania zębów przyjdź na kurs dnia 19 listopada 2017r. godz. 8.00
 

16.11.2017

XI Turniej Piłki Siatkowej Medycznych Szkół Policealnych Województwa Śląskiego o Puchar Dyrektora RCKU w Sosnowcu
Kolejny Turniej Piłki Siatkowej dobiegł końca. Wyniki zawodów: I miejsce - Katowice, II miejsce - Zabrze, III miejsce - Sosnowiec, IV miejsce - Racibórz, V miejsce - Rybnik. Sędzią zawodów była Pani Anna Grzegorczyk. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękujemy zawodnikom za grę fair play i zapraszamy za rok
 

21.11.2017

Dzień Życzliwości
KOCHANI, DZIŚ DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI  JAK CO ROKU OGŁASZAMY KONKURS Z NAGRODAMI DLA NASZYCH UCZNIÓW I SŁUCHACZY NA NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWE SELFIE!!! Wysyłajcie zdjęcia do 17 grudnia na adres bibliotekasosnowiec@onet.pl lub przynoście do biblioteki. Zdjęcia zostaną zamieszczone na naszym Facebooku, a najlepsze zostaną nagrodzone. Edycje ubiegłoroczne, wygrane przez Higienistki, dostępne na naszym FB  Więcej info w bibliotece.

27.11.2017

Szkolenie z zabiegów eksfoliacja Firmy Ziaja
Nasze kosmetyczki stale podnoszą swoje umiejętności. W sobotę w naszej szkole odbyło się szkolenie z zabiegów eksfoliacja Firmy Ziaja

05.12.2017

Zajęcia dla dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie
Bardzo miło było nam gościć w naszej szkole dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie, które w dniu dzisiejszym zakończyły kurs "Pielęgnacji dłoni i upiększania paznokci metodą hybrydową", prowadzonego przez Panią Annę Grzegorczyk. Uczestniczki kursu nabyły wiedzę oraz umiejętności w zakresie masażu dłoni, pielęgnacji zabiegami parafinowymi, manicure japońskiego i hybrydowego. Kurs zakończył się testem, a uczestniczkom wręczono certyfikaty:D Zapraszamy na kolejne spotkanie
 

07.12.2017

Promocja kierunków na I Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego w Katowicach
Właśnie promujemy naszą szkołę na I Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego :D największym zainteresowaniem cieszy się kierunek Technik masażysta i Technik usług kosmetycznych
 

07.12.2017

 Mikołaj dla dzieci i młodzieży z Placówki opiekuńczo - wychowawczej "Tęcza" w Zawierciu
Z okazji mikołajkowego święta nauczyciele i słuchacze naszej szkoły odwiedziły dzieci i młodzież z Placówki opiekuńczo - wychowawczej "Tęcza" w Zawierciu. Otrzymaliśmy własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami świątecznymi dla całej naszej społeczności szkolnej.
 

07.12.2017

Akcja charytatywna dla schroniska dla zwierząt w Milowicach
Kochani, pomóżmy bezdomnym zwierzakom ze schroniska w Milowicach :D Zima to ciężki okres dla nich, a jednocześnie czas, w którym każdy z nas może stać się dla nich Świętym Mikołajem i podarować coś od siebie. Zbieramy: karmę dla psów i kotów (mokra/sucha), koce, legowiska, zabawki, środki czystości, itd. Akcja trwa do 20 grudnia 2017, koordynatorem jest Pani Anna Grzegorczyk.
 

14.12.2017

Edukacja higieny jamy ustnej dla przedszkolaków w Marciszowie
Przyszłe Higienistki stomatologiczne z Naszej Szkoły edukowały pod względem higieny jamy ustnej przedszkolaków w Marciszowie.
Przedszkolaki w formie zabaw edukacyjnych uczyły się między innymi, poprawnego mycia zębów, jakie produkty należy spożywać, jak wygląda wizyta u stomatologa.
Słuchaczki miały doskonałe doświadczenie z wizyty w przedszkolu pod względem pogłębienia wiedzy teoretycznej nabytej na szkolnych zajęciach.
 

19.12.2017

Spotkanie realizujące Program profilaktyki stomatologicznej
W ramach projektu "Szkoła promująca zdrowie" odbyło się kolejne spotkanie realizujące Program profilaktyki stomatologicznej. Uczniowie III LO im. B. Prusa w Sosnowcu mieli wykonywane przeglądy stomatologiczne, instruktaże higienizacyjne jamy ustnej, odbyły się również wykłady, a uczniowie mogli skorzystać z indywidualnych porad. Inicjatorką programu jest Pani Sonia Orczykowska wraz z naszymi higienistkami stomatologicznymi. Licealiści byli również zainteresowani naszymi kierunkami, dlatego też mogli obejrzeć nasze pracownie.